Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire)

by Kubin 19. March 2009 18:18

Na filmu Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire) jsem byl v kině zrovna při svém pobytu v Indii. Bylo to prostředí téměř autentické. O filmu jsem v té době neslyšel, ještě ani oskary neměl, netušil jsem, na co jdu. Žádné očekávání je to nejlepší pro pěkný zážitek. 

Děj se začal odehrávat v prostředí Indie, které mi v té chvíli bylo důvěrně známé. Ale z druhé strany. Moje zkušenost ze strany turisty tušila, jaké to je být na straně chudého Inda, který žije doslova ve slumu, místo pitné vody má zelenou páchnoucí stoku. Já jsem seděl v kině, díval se na film a hlídal jsem si věci, aby mi je nikdo nečórnul. Hlavní hrdina na plátně se plazil v kině pod sedačkami a obíral evroamerické turisty, aby se uživil.

Další scény z filmu jako by z oka vypadly mým zážitkům z minulých dnů. Při cestě v Delhi jsme potkávali plno neodbytných žebrajících dětí, které se vrhli na náš tuk-tuk, když jsme stáli na křižovatce na červenou. Pamatuji si jednu holčičku, která mohla být tak 8 let stará, byla celkem podvyživená a měla v náruči tak jednoroční stejně podvyživené mimino a neodbytně žebrala. Ve filmu byl druhý pohled na věc. Podnikatel „vlastnil“ dětský gang, který pro něj žebral. Aby se výdělky ještě zvedly, sehnal jim i takové mimino. A pak šel dětský gang žebrat do křižovatky, kde na červenou stála vozidla s turisty.

A další podobné scény z filmu vyvolávali další mé zážitky z uplynulých dnů, v nichž se střetávají peníze turisty s vynalézavostí místní chudiny a žebrajících či jiných "gangů". Trailer naleznete zde

Film se mi opravdu líbil, mohu jen doporučit. Viděl jsem pouze anglickou verzi filmu, dabing bohužel (nebo naštestí?) nemohu posoudit.Mimochodem film už se dostal na 129. místo v žebříčku ČSFD.

 

Currently rated 5.0 by 3 people

  • Currently 5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tags: , , ,

Powered by BlogEngine.NET 1.4.5.0
Theme by Mads Kristensen